Andrey Arshavin biografie, fotografii, viața personală Arshavin (soția și copii)

Biografie Andrei Arshavin

Andrey Arshavin de la școală este destul de rău. Și dacă un scor rau intercalate cu bine, atunci pentru un comportament stabil, a fost „nesatisfăcător“.

Interesul pentru fotbal Andrey insuflat tatăl său, el a luat apoi în vârstă de 7 ani, fiul său a celebrului Petru scoala de sport „Change“. Există un viitor atlet antrenat Viktor Vinogradov Sergey Gordeev.

Unul dintre cei mai buni jucători

O lună mai târziu, în minutul 65 al meciului din Premier League cu „Blackburn“ Arshavin a marcat primul gol pentru „Arsenal“. O primă jumătate a fost deteriorat în urma unei coliziuni cu Ooijer. Pe durata pauzei, el a impus opt copci. Cu toate acestea, fotbalul a intrat în a doua jumătate.

Cele mai memorabile goluri din cariera lui Andrey Arshavin

Sezonul 10-11 ani Andrei Arshavin a început fundația jucător bun, dar în mijloc a început să înceapă meciul pe banca de rezerve. În total, el a marcat 6 goluri și a făcut 11 pase decisive. Cel de al optulea sezon al Ligii Campionilor în primul joc împotriva „Barcelona“ Jucătorul de fotbal a marcat ca un substitut. Dar, în runda următoare nu a trecut, am pierdut 3: 4 la suma de partide.

După aceea se vorbea că Arșavin arată ca un jucător se confruntă cu dezinteresate și vrea să se întoarcă în România. Fanii nu mai vrea să vadă jucător în „Arsenal“.

După ce Andrew a intrat o singură dată câmp, împreună cu compoziția de bază a „Arsenal“ împotriva „Sunderland“. Fotbalistul a devenit un substitut la minutul 89 și a făcut o asiste pe Terri Anri atunci când scorul a fost de 1: 1. Echipa care a adus victoria. Arshavin a mers mai departe cu structura „Tunarii“ redundante împotriva „Norwich City“. „Arsenal“ a câștigat cu un scor de 5: 0, fotbalistul a câștigat, de asemenea, o penalizare și marcată ca dublură.

Revenirea la „Zenith“

Arshavin a debutat din nou la reuniunea de 33 etapă a campionatului românesc împotriva CSKA. Joc Rezultatul 2: 2. Andrew nu a făcut util, a fost înlocuit în 55 de minute.

Cu echipa olandeză în sferturile de finală Arshavin a făcut luminoase. El a luat parte la toate cele trei goluri, care a marcat echipa națională română. În acest caz, al treilea gol a fost marcat de el însuși. Al doilea joc consecutiv Andrei recunoscut ca fiind cel mai bun. După aceea, el a primit critici favorabile din partea jurnaliștilor străini, experți și cluburi, inclusiv „Barcelona“ a vrut pentru a obține un jucător în calitatea sa de membru.

În următorul joc, care pentru echipa națională românească în turneul a fost ultima, player-ul nu a fost vizibil. Unii au spus că Andrew însuși a demonstrat calitățile, alții au spus că motivul este un nivel bun apărătorii spanioli și atenția lor, unii spun, linia de mijloc prins și nu a putut oferi goluri Arshavin.