Zenit legat cu miner în Donețk - Noutăți despre fotbal

În a treia rundă de faza grupelor Ligii Campionilor din Sankt-Petersburg „Zenith“ a jucat la o petrecere într-o remiză cu Donețk „Șahtior“. Redarea „Donbass Arena“, stadionul sa încheiat cu scorul de 2: 2.

Primul gol al meciului a fost marcat în minutul 15. Denisov a permis Willian lovit de pedeapsa, și a trimis cu efect frumos mingea în colțul de sus departe. Malafeev într-un salt disperat a ajuns pentru minge și a transformat mingea în poartă, dar șutul său de fotbal apărut încă la poarta. Este demn de remarcat faptul că, timp de cinci minute înainte de Shirokov a ratat un penalty - zenitovets bate în colțul din dreapta pe poarta, dar lovitura sa nu este prea clar direcția de colț, iar peștele a lovit mingea.

După 33 minute, Shirokov a putut fi reabilitată. Bukharov a dat o mare trecere Shirokov, cireasa mingea trecut în afara Meet Fish și gestionate dintr-un unghi ascuțit pentru a arunca mingea in poarta.

La sfârșitul primei reprize, „Miner“, din nou, a venit înainte. Rat pare a fi pe cale de a lovi în gol din afara suprafeței de pedeapsă, dar a primit o pasă la centrul de Adriano. Lombaerts a încercat să bat mingea, dar a căzut, ceea ce a permis Adriano rândul său, în jurul valorii de calm și pumn de la mică distanță de Malafeev.

Dar, în a doua jumătate a întâlnirii, „Zenith“, a reușit să câștige. Chygrynskiy în jumătatea lor din teren a decis să joace scurtcircuitate cu Cijov, și sa împiedicat și a căzut. Fayzulin a prins mingea, și cu 23 de metri de frumos execută o lovitură de departe-de-gate de pește.

Celalalt meci al acestui grup, de asemenea, sa încheiat la egalitate - „Porto“ a eșuat în domeniul său bate APOEL dintr-o dată echipa a lovit poarta reciproc.

Liga Campionilor
Grupa G. runda a 3-

"Șahtior" (Donețk, Ucraina) - "Zenith" (București, România) - 2: 2
Obiective: Willian, 15 (1: 0); Shirokov, 33 (1: 1); Louis Adriano 45 + 2 (2: 1); Fayzulin, 60 (2: 2).
Sancțiuni pierdute: Shirokov, 10 ( "Zenith").

"Porto" (Porto, Portugalia) - APOEL (Nicosia, Cipru) - 1: 1
Obiective: Halk, 13 (1: 0); Ailton, 19 (1: 1).

Clasament: 1. APOEL - 5; 2. "Zenith" - 4; 3. "Port" - 4; 4. "Miner" - 2.

Acesta a fost mult timp astfel de meciuri nu trebuie sa ma uit. duel Chic a două echipe a fost un succes, a fost frumos să se uite la. „Zenith“, în ciuda greutății nu este folosit suficient de puncte pentru a câștiga, grupul St. Petersburg au fost mai rapid și mai proaspăt. „Șahtior“ a fost de asemenea bun, dar există probleme în apărare, în ansamblu rezultatul este logic, dar aș dori să văd victoria „Zenith“, pentru că România are nevoie de Evroochki, iar grupul St. Petersburg a jucat bine, uita-l cel puțin jumătate din punctele lor - scorul ar putea fi hochei . Pește salvat „minerii“ de la înfrângerea fără echivoc.